O Bardejove pre Bardejovčanov s Bardejovčanmi

Autor: Tomáš Bučko | 5.9.2014 o 14:46 | (upravené 5.9.2014 o 17:39) Karma článku: 4,87 | Prečítané:  1295x

Na vysokej škole študujem medzinárodné podnikanie a okrem iného som sa naučil aj to, aké dôležité je pre ekonomický úspech budovať si dobré meno firemnej či produktovej značky. Bardejov síce nie je firma, ale tak, ako každé iné mesto, ktoré chce byť úspešné, musí si budovať svoj imidž. Bardejov je historické mesto s unikátnym historickým jadrom, ktoré je zapísané aj do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO, a to tvorí podstatnú časť jeho „značky“.

Pred časom sa objavili správy, že Bardejovu údajne hrozí pre výstavbu obchodného centra vyškrtnutie zo zoznamu UNESCO. Veľmi ma to napálilo. Ak by sa to bola pravda, bolo by po dobrej povesti a „značke“ mesta, v ktorom som sa narodil a kde žijem.

Už som chcel písať protestný list mestskému úradu. Kamarát mi však mailom poslal stanovisko Krajského pamiatkového úradu v Prešove. Riaditeľa Eva Semanová v ňom jednoznačne píše, že úrad sa „dôrazne ohradzuje voči uverejneniu informácií, v ktorých sugestívne rezonuje vypísanie Historického jadra mesta Bardejov zo Zoznamu svetového dedičstva UNESCO“.

A nielen to. Riaditeľka Semanová jasne uviedla: „Krajský pamiatkový úrad Prešov neinicioval ani nepísal žiadne stanovisko, ktorým by dal podnet na vypísanie Historického jadra mesta Bardejov zo Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.“

Keď som si spätne prečítal, čo všetko o tejto údajnej kauze popísali médiá, zistil som zarážajúcu skutočnosť. Nikto necitoval jasné, jednoznačné a nedvojzmyselné vyjadrenia najkompetentnejšej osoby – Evy Semanovej. Prečo?

Niektorí novinári buď píšu o inom Bardejove, v akom žijem ja, alebo je za touto zvláštnou hrou iný záujem. Aký, to zatiaľ neviem. Ale chcem prísť veciam na kĺb.

Klamstvá o vyradení Bardejova zo zoznamu UNESCO ma presvedčili, že by som mal písať o našom meste. Trochu inak ako niektorí novinári. Viac objektívne a menej zaujato.

A hlavne o Bardejove s Bardejovčanmi a pre Bardejovčanov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?